AKTUALNOŚCI / NEWS

09/05/2016

NAJNOWSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE PROJEKTU ZNAJDZIESZ NA:

FANPAGE FUNDACJI TUFANPAGE GALERII XS

07/11/2015

Zapraszamy na Konferencję podsumowującą!

ZOBACZ PROGRAM KONFERENCJI

08/08/2015

REZYDENCJA #2 – Lorenza Manfredi

W ramach działań rezydentki programu WRSW | BRLN, Lorenzy Manfredi, powstanie emocjonalna mapa miejsc na terenie Bródna, która przygotowana zostanie przy aktywnym udziale mieszkańców i osób odwiedzających tą część dzielnicy Targówek. Mapa wskazanych przez nich lokalizacji, stworzona podczas warsztatów, będzie podstawą do opracowania trasy spaceru.
Spacer śladami miejsc wskazanych przez mieszkańców i opowiadanie o nich historii – to dwa sposoby mapowania przestrzeni, które pozwolą na nowo rozpoznać miejsca ważne dla społeczności Bródna w sensie zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym.

Efektem projektu będzie subtelna interwencja artystyczna w formie efemerycznego odbicia/lustra wykonana w czasie spaceru. Pozwoli materialnie zaznaczyć poszczególne miejsca, które pojawiły się w historiach opowiedzianych przez mieszkańców. Mamy nadzieję, że wybrane przez uczestników spaceru miejsca i historie, będą inspiracją do dalszego snucia opowieści przez innych mieszkańców Warszawy.

3 ETAPY REALIZACJI PROJEKTU:

1. Zbieranie osobistych historii mieszkańców Targówka i Bródna, dotyczących wybranych miejsc w ich sąsiedztwie.

2. Spotkanie z rezydentką oraz warsztaty z mapowania przestrzeni połączone z przygotowanie trasy spaceru.
MIEJSCE: Dom Kultury „Świt”, ul. Wysockiego 11
CZAS: 17.08 (poniedziałek), godz. 17.30-19.00
Warsztaty poprzedzone zostaną prezentacją Lorenzy Manfredi dotyczącą możliwości zagospodarowania miejskich nieużytków w Warszawie i Berlinie oraz pokazem filmu Barbary Bernardi, prezentującego opowieści włoskich imigrantów o stolicy Niemiec. Lorenzy Manfredi towarzyszyć będzie Martyna Cziszewska, doktorantka Katedry Sztuki Krajobrazu SGGW, autorka zwycięskiego projektu „Biennale nieużytków” III edycji konkursu FUTUWAWA.

3. Spacer/ wycieczka rowerowa trasą zebranych historii, połączone z instalacją artystyczną zakończone małym poczęstunkiem.

MIEJSCE rozpoczęcia:
rzeźba „Bródno” w Parku Bródnowskim/ Park Rzeźby
na Bródnie

CZAS rozpoczęcia: 17.30

UWAGA: udział w spacerze jest możliwy bez wzięcia udziału w warsztatach

O artystce

Kliknij tu aby dowiedzieć się więcej

20/03/2015

Program rezydencji rozpoczynamy w maju 2015 roku.
Rekrutacja trwa!

06/07/2015

11 i 12 lipca 2015 r. zapraszamy mieszkańców, Pragi-Południe i Pragi-Północ na dwudniowe warsztaty poświęcone poszukiwaniu rozwiązań dla niefunkcjonalnych przestrzeni publicznych. Aïda Gómez, artystka działająca na co dzień w Berlinie, zabierze was na spacer po nieużywanych, zniszczonych i dysfunkcjonalnych miejscach na Pradze-Południe i Pradze-Północ, by z uczestnikami warsztatu wspólnie przygotować projekty, które ulepszą/ zmienią fragmenty otaczającej was przestrzeni.

W wyniku warsztatów powstanie kolaż w postaci mapy miejsc, informacji i pomysłów, które pozwolą lepiej zrozumieć miasto, i - być może - znaleźć rozwiązania dla niefunkcjonalnych fragmentów przestrzeni publicznej. Podczas warsztatów Aïda Gómez opowie również o swojej pracy i doświadczeniu zdobywanym w Berlinie. Towarzyszyć będzie jej wybrany artysta warszawski, w swojej pracy poruszający tematy podobne do tych, którymi zajmuje się rezydentka WRSW | BRLN.

PROGRAM WARSZTATÓW:

CZAS:

11.07 (sobota), 14.00 – 19.00: warsztaty otwarte: prezentacja Aïda Gómez we współpracy z wybranym artystą warszawskim + spacer z artystką (17.30-19.00)
12.07 (niedziela), 11.00-18.00: warsztaty zamknięte (praca nad projektami)

MIEJSCE:

Lokal przy ulicy Grochowskiej 351

Warsztaty są skierowane zarówno do dorosłych mieszkańców, jak i dzieci w wieku 7-12, uczestniczących w warsztacie pod opieką (i przy aktywnym udziale) rodziców.

Na warsztaty obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona): fundacjatu@gmail.com (do dn. 9 lipca)

Uczestnicy warsztatów mogą przesyłać swoje propozycje lokalizacji na Pradze-Południe i Pradze-Północ (wraz z ew. zdjęciami), na adres: customizethecity@gmail.com

O artystce

Kliknij tu aby dowiedzieć się więcej

22/04/2015

Rekrutacja została zakończona!
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia – startujemy w czerwcu!

20/03/2015

Program rezydencji rozpoczynamy w maju 2015 roku.
Rekrutacja trwa!

09/05/2016

TO GET THE LATEST UPDATES ON THE PROJECT HEAD TO:

TU FOUNDATION FANPAGEXS GALLERY FANPAGE