wrsw-brln.plOpis:


Lutowanie to metoda trwałego łączenia metalowych elementów za pomocą lutownicy poprzez wprowadzenie między nie metalowego spoiwa, którego temperatura topnienia jest niższa niż temperatura topnienia łączonych elementów. Wyróżnia się dwa rodzaje lutowania:

  • lutowanie miękkie - wykonywane przy użyciu stopu cyny, stosowane przy łączeniu takich elementów, na które będą działały niewielkie obciążenia, np. rur w pionie instalacyjnym doprowadzającym zimną wodę,
  • lutowanie twarde - lutowanie stopami ze srebrem, miedzią lub aluminium, stosowane podczas łączenia elementów, na które będą działały duże obciążenia, np. rur doprowadzających ciepłą wodę, przewodów gazowych czy bram.

Lutowanie twarde może być wykonywane z wykorzystaniem urządzeń emitujących gaz, czyli specjalnych palników podłączonych do butli z propanem lub butanem. 

Więcej informacji na temat lutowania gazowego można znaleźć na stronie centroplus.pl. Można stamtąd dowiedzieć się również, jak przebiega i gdzie jest organizowany profesjonalny kurs lutowania gazowego.

Data dodania: 28-05-2019

Dodaj Opinię


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Nazwa firmy: CENTRO PLUS Sp. z o.o.

WWW: https://www.centroplus.pl/

Adres: Jesionowa 1

Kod pocztowy: 87-800

Miejscowość: Włocławek

Telefon: 785 009 806

Inne Niedaleko

Autokasacja U Jacka

Aleksandrów Kujawski

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

Choceń

AS-PIANO

Toruń